Strona główna Produkty Usługi Badania i rozwój Produkcja O nas
Badania materiału siewnego

Badania materiału siewnego

Nasienie stanowi podstawę stworzenia rośliny i decyduje o kształtowaniu genotypowych cech plonowania i jakości. Dlatego prowadzimy własny dział badawczy „Materiał siewny“. Badamy w nim morfologiczne, anatomiczne i fizjologiczne cechy materiału siewnego oraz ich wpływ na procesy kiełkowania i wschodzenia w uprawach polowych. Szukamy możliwości wpływania na te właściwości metodami hodowlanymi. Na podstawie naszej wiedzy opracowujemy innowacyjne technologie przeznaczone do praktyki hodowlanej i produkcyjnej.

Tworzymy alternatywne i innowacyjne metody analityczne umożliwiające nam niezawodną ocenę naszego materiału siewnego. Dzięki temu możemy precyzyjnie wykrywać i wysortowywać materiał siewny o słabej jakości. Opracowujemy metody selekcji w celu poprawy w hodowli charakterystyki wschodzenia w uprawach polowych i odporności na czynniki stresowe.

W produkcji materiału siewnego badamy wpływ zabiegów uprawowych na właściwości materiału siewnego i opracowujemy nowe metody produkcji, których celem jest zwiększanie plonów i poprawa jakości surowego materiału siewnego oraz stabilizacja tych cech.

3D Technology

. . . wiedzieć, że będzie dobrze.

3Dplus

426